Вынік тыдня беларускай мовы і літаратуры

16.02.2019 Прайшло адкрыццё тыдня беларускай мовы і літаратуры. З вучняі пачатковых класаў была праведзена віктарына “Лепшы знаўца беларускіх казак”.

Чыт-бел-тв

Вучні V-VIII класаў прынялі ўдзел у арт-фестывалі “Мудрасць продкаў – люстэрка нашчадкаў”.

Лепшы зна бел казак

З вучнямі IX-XI класаў праводзілася свая гульня “Край мой родны – Белая Русь”

Гульня-3

Гульня

На другім паверсе школы была арганізавана выстава малюнкаў “Чытаем беларускія творы”

Чыт-тв.-бел.-аўт.

Чыт-тв-бел-аут

18.02.2019 Адбылося адкрыцце выставы, прысвечанай пісьменнікам-юбелярам Аркадзю Куляшову і Васілю Быкаву.

З вучнямі XI класа праводзілася віктарына “Жыццёвы і творчы шлях Васіля Быкава”.

Вучні II класа адправіліся ў падарожжаЛепшы зн. бел казак “У свеце казак”.

КуляшоуВасиль-Быкау

19.02.2019 Вучні V-VII класаў прынялі ўдзел у літаратурным калейдаскопе “Хто самы ўважлівы чытач”

20.02.2019 Каля 20 вучняў нашай школы рознага ўзросту прынялі ўдзел у конкурсе чытальнікаў вершаў пра родную мову.

Конк-чыт-3Конк-чыт-2

Конк-чыт.1

21.02.2019 Прайшла акцыя “Гавары са мной па-беларуску”.

Інфармацыйная група, у склад якой уваходзілі вучні XI класа, арганізавала выступленне ў кожным класе на тэму “Міжнародны дзень роднай мовы”.

конк-чыт-411-кл-чыт-4

22.02.2019 Прайшло закрыццё тыдня беларускай мовы і літаратуры.